Hyundai poslední dobou doslova válí. Včera představil nový elektromobil Ioniq 6 a dnes na akci N Day ukázal dvojici sportovních konceptů Hyundai RN22e a N Vision 74. Jeden je čistě elektricky a druhý je označován jako hybrid, ovšem tak, jak je zatím neznáme.

Hyundai RN22e

Tato studie stojí na novém modelu Ioniq 6. Pohonné ústrojí sdílí s elektromobilem Kia EV6 GT. To znamená baterii o kapacitě 77.4 kWh, elektromotory o celkovém výkonu 585 koní a pohon všech kol. Točivý moment činí 740 Nm. Z 0 na 100 km/h rychlí pod 3.5 sekundy. Maximální rychlost je přes 250 km/h. O zastavení se starají čtyřpístkové třmeny s kotouči o průměru 400 milimetrů.

Je pravděpodobné, že v budoucnu by z tohoto konceptu mohl vycházet ostrý model Ioniq 6 N.

Hyundai N Vision 74

Pokud by se takto vypadající auto někdy začalo vyrábět, vsadím se, že zákazníci by dealerům utrhli ruce. N Vision 74 totiž dokonale kombinuje retro s modernou. Design je inspirován modelem Pony, jehož prvky byly převzaty i konceptem studie 45 – z něho vychází Ioniq 5. Filmovou legendu DeLorean vám připomíná kvůli tomu, že karoserie vychází i z konceptu Pony Coupé. Ten nakreslil designér Giorgetto Giugiaro, který navrhnul právě zmíněný DeLorean.

Nejde o čistý elektromobil, ale o zajímavý hybrid. Hyundai totiž do elektrického pohonného ústrojí zakomponoval pohon na vodík. Oba pohony můžou fungovat dohromady i zvlášť. Elektromotory jsou umístěny na zadní nápravě, tudíž jde o čistou zadokolku. Výkon je minimálně 680 koní a točivý moment přes 900 Nm. Maximální rychlost přesáhne 250 km/h a dojezd má být přes 600 kilometrů.

Hyundai Ioniq 5 N

Automobilka Hyundai zároveň potvrdila, že v roce 2023 dorazí první sériově vyráběný sportovní elektromobil značky – Ioniq 5 N. Žádné jiné informace však zveřejněny nebyly.