V hlavní roli elektromobil S1 Hoonitron od Audi

Americký rally jezdec Ken Block přijíždí s novou Gymkhanou. V těch dosavadních jsme mohli vidět naturbená monstra, která dělala bordel, měla zvuk bouřky a z výfuků jim šlehaly plameny. Nová Electrikhana taková není. V hlavní roli je totiž elektromobil od Audi.

Audi S1 Hoonitron se inspiroval u legendárního Audi Sport Quattro S1 Pikes Peak

Plně elektrický prototyp inspirovaný Audi Sport Quattro S1 Pikes Peak navrhli designéři ingolstadtské automobilky. Postavený byl divizí Audi Sport v Neckarsulmu.

Ken Block nově pod křídly Audi

Ken Block začal jezdit v roce 2005 se závodním vozem Subaru Impreza WRX STI. Na titul šampiona severoamerického rally si nikdy nesáhnul, ale v letech 2006 a 2008 byl druhý. Proslavil se v roce 2008 prvními videi Gymkhana, kde driftoval v Subaru WRX STI. Násladně vystřídal mnoho vozů zančky Ford. Díky vysoké popularite s těmito videi pokračoval až do roku 2020, kdy ho vystřídal Travis Pastrana. Od roku 2021 je Ken Block pod křídly Audi, s jejichž auty dál pokračuje ve svém „dovádění“.

Kalkulačka – Benzin/nafta vs elektřina: Výpočet ceny pohonných hmot a elektrické energie aneb kolik ušetří elektromobil?