Lamborghini se v minulém století neproslavilo výjimečnými jízdními vlastnostmi, od toho tady vždy bylo Ferrari, které patřilo mezi nejovladatelnější supersporty planety. Lambo hrálo spíše roli herce na silnici, je to divadelní postava, která kroutí krky a praská ušní bubínky celému okolí. Někdo novým modelům vytýká, že jim tento faktor X chybí, což podle mě není pravda, ale i kdyby byla, tak v San’t Agatě ukazují, že to stále umí. Světu totiž představili SC18, pekelného býka s respekt budícím výrazem.

Tento skvost má na svědomí závodní oddělení Lamborghini – Squadra Corse a jedná se o jejich první silniční stroj. Základ tvoří Aventador, ale má kompletně přepracovanou aerodynamiku. To se výrazně podepsalo na vzhledu, který může mnohé až děsit.

Uprostřed je stále uložený 6.5 litrový V12 s atmosférickým plněním, jenž posílá na všechna kola přes robotizovaný manuál se sedmi stupni výkon 770 koní při 8500 otáčkách a točivý moment 720 Nm při 6750 otáčkách. Má tedy stejné pohonné ústrojí jako rekordní Aventador SVJ.

A smutná zpráva? Tou je fakt, že se jedná o kousek na zakázku, takže nevznikne víc než jeden jediný exemplář. A to je škoda.