Česká média jsou nadšená z premiéry druhé generace Škody Kodiaq, kvůli čemuž se zapomnělo na zajímavý facelift Mazdy MX-5. ND3 totiž přiváží několik zajímavých novinek.

Hlavním poznávacím znamením jsou LED světla s integrovaným denním svícením, to bylo doposud zvlášť v nárazníku. Mimochodem, již ND2 s Matrix LED svítila skvěle. Aktualizovány byly i zadní svítilny, tudíž nejnovější MX-5 už využívá pouze LED technologii. Úpravám se nevyhnula ani maska, do níž byl zabudován radar pro adaptivní tempomat. Zajímavá je funkce Smart Brake Support, která detekuje překážky při couvání do rychlosti 15 km/h a v případě hrozící kolize automaticky zabrzdí. Nabídka byla obohacena o lak Aero Grey a nový design 16″ a 17″ kol.

Nově si lze nakonfigurovat interiér v hnědém čalounění, čímž Mazda odkazuje na sportovní roadstery z minulosti. Milovníky technologií určitě potěší moderní infotainment s obrazovkou o průměru 8.8″. S tím spolupracují porty USB-C. Zpětné zrcátko je bezrámové.

Pro mě je nejzajímavější nově vyvinutý asymetrický diferenciál, který by měl ještě vylepšovat již tak skvělé vlastnosti vozu. Přepracováno bylo elektrické řízení, to má poskytovat přirozenější a čistší propojení s předními koly. Zapracováno bylo i na elektronice přivážející režim DSC-Track. V tomto režimu jsou elektronické systémy upozaděny, pomocnou ruku podají až při krizových situacích.

1.5-litrový čtyřválec s výkonem 132 koní posílil o další čtyři koně. 2.0-litrový čtyřválec stále produkuje 184 koní, ale Mazda slibuje ještě lepší odezvu na plyn.

Pokud by vás zajímalo, jak jezdí ND2, přečtěte si samostatný test MX-5 RF 2.0 Skyactiv-G184 Revolution Top nebo srovnání se Subaru BRZ 2.4 D-4S Limited.

Zdroj: Mazda