Už to tu bylo nesčetněkrát. Z ničeho nic se objevila neznámá automobilka se slovy, že vyrobí nejlepší hypersport všech dob, který bude konkurovat těm nejobdivuhodnějším vozům od Ferrari či Bugatti. Plány většinou zněly slibně, ale realita byla jiná. Za pár měsíců od těchto slov jsme o daných automobilkách už nikdy neslyšeli. Dotáhnout plán do zdařilého konce se podařilo snad jen značkám Pagani a Koenigsegg. Nicméně teď svou kapitolu otevírá další automobilka, tentokrát rakouská, jmenuje se Milan Automotive a v hledáčku má ty největší světové ryby.

Jedná se o rakouskou společnost, která momentálně odhalila svůj první hypersport. Těch se vyrobí pouze 99 kusů a 18 z nich už je prý zadáno, což už jsme od jiných taky slyšeli mnohokrát, ale reálné auto se na silnici nikdy neobjevilo. Ale zpět k tomu hlavnímu. Uprostřed má být uložený 6.2 litrový V8 se čtveřicí turbodmychadel, který ze sebe dostane výkon 1325 koní a točivý moment 1400 Nm. Převodovka bude dvouspojková se sedmi stupni, ale o počtu poháněných náprav jsem se nic nedočetli.

Stovka má být otázkou 2.47 sekundy, dvoustovka 5.46, třístovka 9.98 a maximální rychlost se podívá daleko za hranici 400 km/h. To jsou slušná čísla, nemyslíte? Jsem zvědavý, jak tento příběh skončí. A ještě něco, cena činí přes 50 000 000 Kč.