O Eleanor z Auta Super už jsem jednou psal, pro velký úspěch se u tohoto prodejce objevil druhý exemplář, který má sebevědomou cenovku 5 749 000 Kč, za menší částku 5 599 000 Kč si ve stejném showroomu koupíte třeba McLaren 720S. Avšak jak se dozvíte níže, rozhodně za to stojí!

Kdo by neznal film 60 sekund (2000), kde si hlavní roli Randalla Rainese zahrál oblíbený herec Nicolas Cage. Další hlavní roli dostal speciální Ford Mustang, přesněji Shelby GT500, jemuž se přezdívá Eleanor. Díky této roli je pravděpodobně tím nejoblíbenějším Mustangem historie. Kvůli této popularitě vzniklo mnoho replik, ale i firem, které tyto repliky vyrábějí.

Nabízený exemplář je ještě lepší než ten, který si užíval Nicolas Cage, protože místo původního V8 390 má větší 427 WINDSOR (7.0 V8). Ten je osazený těmi nejlepšími komponenty, za zmínku stojí například nastavitelné vstřikování EFI FITECH, zapalování MSD, hlavy válců RENEGADE, svody PATRIOT, výfuky RM s podtlakovými klapkami nebo velký hliníkový chladič. Přenos sil zajišťuje osvědčená převodovka TREMEC TKO 600, samozřejmostí je samosvorný diferenciál. Hřebenové řízení má posilovač, přední náprava je od TOTAL CONTROL a stavitelné tlumiče má na svědomí WIKING. Poddimenzované rozhodně nejsou brzdy WILLWOOD, vpředu mají 6 pístků, vzadu 4. Jaký je výkon tohoto monstra? Šílených 571 koní.

Inzerát ZDE.