Malý crossover se základní cenou začínající lehce nad půl milionem korun. Nová Puma sice nenabídne pohon všech čtyř kol, zato však nabídne poměrně slušnou kombinaci praktičnosti a i trošku té řidičské zábavy, což je městského crossoveru poměrně neočekávaným benefitem.

Test Ford Puma

Již v základní výbavě, toho nabízí Ford Puma poměrně  mnoho, počínaje sedmnácti palcovými litými koly, přes LED světla a 8“ infotainment s navigací,  Apple CarPlay  a vestaveným modeme, který umožňuje vzdálené ovládání vozu.  K dispozici, v základní verzi Titánium je i tempomat s inteligentním omezovačem rychlosti a zadní parkovací senzory.

Test Ford Puma crossover

Pro ty, komu by i přes poměrně bohatou výbavu něco chybělo, nabízí Ford poměrně zajímavé balíčky. K nejprodávanějším, patří Winter, který vůz obohatí o čelní vyhřívané sklo, vyhřívání volantu a předních sedadel.   Za zmínku stojí i packet Comfort, který vozu dodá automatickou klimatizaci, automatické stěrače s dešťovým senzorem a vnitřní zpětné zrcátko s automatickým zatmíváním.

Ford Puma interiér

Poměrně povedené jsou  sportovní sedačky s optimální tuhostí. Prostor na předních sedadlech je až neočekávaně velkorysý i pro vyššího člověka.

Ford Puma interiér

Prémiový audiosystém Bang & Olufsen je sice v základní verzi za příplatek, ale pokud vám investice  necelých patnáct tisíc nedělá problém, ozvučíte vůz opravdu dokonale.

Ford Puma interiér

Vyhřívání čelního skla je řešeno  drátky,  které působí rušivě, zvláště pokud se od nich odráží světlo.

Minitest Ford Puma

Dalším drobným mínusem je i výhled skrze poměrně malá zpětná zrcátka a nevelké zadní okno. Výhled dozadu opravdu není optimální, takže parkovací kamera své uplětnění najde.

Ford Puma Crossover test

Zavazadlový prostor o objemu 456 litrů je řešený opravdu geniálně.  Pod  dvojitým dnem kufru je plastová schránka, nazvaná Megabox, která ve spodní části disponuje výpustným šroubem, díky kterému jde úložný prostor při znečištění vypláchnout vodou a jednoduše vypustit. Prosté ale velmi praktické řešení.  Celkový objem zavazadelníku je velmi slušný, již proto že se jedná o vůz bez možnosti pusuvu zadních sedadel.

Ford Puma crossover recenze