Na pohled vypadá exkluzivně, ale bohužel si ho mnoho lidí plete s levnějším modelem CLA. A to je u auta s cenovkou hodně přes 2 miliony škoda.

Mercedes-AMG CLS 53 interiér

Interiér je majestátní. Designově nemá chybu a dokonale kombinuje retro tvary s moderními prvky. Jenže není všechno zlato, co se třpytí. Po bližším ohledání zjistíte, že ne všechny materiály jsou opravdu precizní. Pár obyčejnějších plastů se najde.

Ford Ranger Wildtrak Raptor look

Pod kapotou bije 435 koňový šestiválec. Dynamiku poskytuje úctyhodnou, ale zvukový projev si AMG zaslouží výraznější. Celkově působí příliš uhlazeně, necharismaticky.

Pečlivě naladěný podvozek a pohon všech kol zajišťují skvělou trakci a přilnavost v zatáčkách. Sice se nebudete bavit s úsměvem od ucha k uchu (je to jako hrát na Playstationu), ale rychlí budete nepochybně, zatraceně rychlí.

V reálném světě nemá problém držet krok ani s těmito velikány. Minimálně HellCata na okresce nejen potrápí, ale i porazí.

Díky kvalitnímu odhlučnění a pohodlnému adaptivnímu podvozku jde o příjemný dálniční křižník na dlouhé trasy.

Jde o podařené auto, které je sympatickou společností na jakýchkoliv cestách. Ale něco mi tam přeci jen schází, nějaká ta jiskra. Připadám si v něm jako v lepším Passatu. A to by se u Mercedesu, obzvláště v AMG, stávat nemělo.

Foto a text: Adam Václavek