Mercedes třídy E generace W212 je auto, které nemám rád. Nevím, jestli je na svou dobu tak nepovedené, nebo jsem měl smůlu na špatné kusy. Řídil jsem jich několik, ale všechny Avantgarde a bez vzduchového podvozku. Vždy to skončilo fiaskem. Když jsem v Auto ESA viděl tento kousek – AMG paket, vzduch, úprava od Brabus a parádní výbava. Řekl jsem si, že mu dám ještě jednu šanci. Pokud nezaujme, W212 pro mě nadobro končí.

Mercedes-Benz E 350 CDI W212 Brabus

Když kolem něho chodím, nestačím se divit, jak umí „obyčejné“ Éčko z přelomu minulého desetiletí zaujmout. Důležitou roli v tom hraje dravý AMG paket, líbivá AMG kola a bílý perleťový lak. Jo, i tento „dědek“ za 350 000 Kč umí stále otáčet krky.

Mercedes-Benz E 350 CDI W212 Brabus

Pod kapotou je třílitrový šestiválec, samozřejmě přeplňovaný vznětový. Má 195 kW a 620 Nm. Ovšem tento exemplář by měl mít úpravu řídící jednotky od Brabusu na nějakých 230 kW a 690 Nm. Musí se nechat, že je to slušná porce. Auto má skvělou dynamiku a průměrně si vezme okolo 9 litrů.

Mercedes-Benz E 350 CDI W212 Brabus interiér

Masážní sedadla s dofukem bočnic, kvalitní kůže, odvětrávání, Harman/Kardon audio, dvojité střešní okno a mnoho dalšího. Jo, výbavu má parádní. Akorát některé plasty jsou laciné a doslova nenávidím tu kalkulačku pod displejem.

Mercedes-Benz E 350 CDI W212 Brabus

Řízení má dlouhý převod a podvozek je krásně plavný. Žádné drncání jako u běžné, tužší Avantgarde verze. Vážně paráda. Úžasně klidné a pohodlné auto.

Mercedes-Benz E 350 CDI W212 Brabus

Při vyšších rychlostech je v něm příjemné ticho. Vzadu je místa tak akorát a dostatečný je i kufr.

Mercedes-Benz E 350 CDI W212 Brabus

Díky vzduchovému podvozku lze auto kompletně zvednout. Vyšší patníky nebo lehčí polní cesta pak nejsou žádným problémem.

Mercedes-Benz E 350 CDI W212 Brabus

Mercedes třídy E generace W212 to dokázal. Po několika letech jsem usedl do verze, která mě neštvala. A nejen to, byl jsem nadšený. 8 z 10 hvězdiček. Stačí si jen vybírat správné kusy.

Za zapůjčení vozu Mercedes-Benz E 350 děkujeme společnosti Auto ESA.