Volkswagen Passat B8 je oblíbeným autem. Nevyhledávají ho jen rodiny, ale i manažeři a mladí. Má širokou fanouškovskou základnu, která na něho
nedá dopustit.

Volkswagen Passat B8

Generace B8 se vyrábí již od roku 2014. Z původní ceny klidně přes milion korun se ojeté kusy dostaly až k hranici 250 000 Kč.

Volkswagen Passat B8

Ačkoliv je design přes 6 let starý, nedává to vůbec znát. Kousek z fotografií má navíc paket R-Line, který dodává na dravosti. Futuristicky pak působí full-LED světlomety.

Volkswagen Passat B8

Podvozek je jistý a komfortní. Při svižnější jízdě se chová neutrálně. Prostě přesně tak, jak by se kvalitní auto střední třídy mělo chovat.

Volkswagen Passat B8

Například oproti Škodě Superb zde bylo více zapracováno na odhlučnění. To je na slušné úrovni a podporuje celkový komfort jízdy.

Volkswagen Passat B8

Určitě by se dalo říct, že oproti Fordu Mondeo nebo Mazdě 6 je řízení Passatu trochu nuda. Ovšem žádné jiné auto v kategorii neumí tak dobře zkombinovat všechny vlastnosti velkého kombi – kvalita zpracování, komfort, odhlučnění, velká nabídka motorů atd.

Volkswagen Passat B8

Pod kapotou najdete opravdu širokou škálu motorů. Za doporučení stojí klasiky 2.0 TDI 110/140 kW nebo i 1.4 TSI se 110 kW. Celkově nejpříjemnější je 2.0 TSI, ale budete si muset zvyknout na spotřebu přes 10 litrů.

Volkswagen Passat B8

Uvnitř je dostatek místa ve všech směrech. V málokterém autě si hned po nasednutí připadáte tak útulně.

Volkswagen Passat B8 interiér

Za mínus považuji dotyková tlačítka u obrazovky. Ta jsou neustále umaštěná a za jízdy se do nich špatně trefuje.

Volkswagen Passat B8