Mercedes-Benz Vision Maybach 6 Cabriolet

Jen se na něho podívejte, vypadá naprosto úchvatně. Svým designem i rozměry poukazuje na luxusní auta z 30. let minulého století. Působí na mě jako jachta na kolech. Pohání ho čtveřice elektromotorů o celkovém výkonu 750 koní. Stovku umí tento luxusní koráb atakovat do 4 sekund a na jedno nabití ujede až 500 kilometrů. Jo, přesně toto je elektromobil, který bych si nechal líbit! I když V12 by mu samozřejmě slušel víc. Bohužel je více než pravděpodobné, že ničeho takového se nedočkáme, takže se musíte smířit s třídou S Cabriolet.

BMW 3.0 CSL Hommage

BMW dnes vyrábí skvostná auta, ale vyloženě krásná jsou jen některá. Výjimečně pak působí snad jen hybridní i8. Nicméně tento koncept, který vzdává hold stejnojmennému závodnímu stroji ze 70. let, vypadá úchvatně. Řadový šestiválec 3.0 litru s přeplňováním byl převrtaný na 3.2 litru, takže neoficiální výkon by mohl čítat okolo 500 koní. Jo, takové auto by šlo na dračku! Bohužel si nechte zajít chuť, sériovou obdobu nejspíš nikdy neuvidíme.

Audi PB18 e-tron

Supersportovní elektromobil, který váží jen 1550 kilogramů, slušný výkon! Toto autíčko na baterky má jeden elektromotor vpředu a dva vzadu, díky čemuž disponuje kombinovaným výkonem až 770 koní. Stovku umí zvládnout za rovně 2 sekundy, což je pouze o chlup pomaleji než LeMans speciály LMP1. Dojezd na nabití činí zhruba 500 kilometrů. V nejbližší době se určitě ničeho sériového, co by se mu podobalo, nedočkáme.

Jaguar C-X75

Hybridní raketa s přeplňovanou šestnáctistovkou á la F1. Motor doplňují dva elektromotory, jeden vpředu, druhý vzadu. Kombinovaný výkon by měl být okolo 1000 koní a točivý moment tuto hranici ještě překračuje. Úctyhodná je i hmotnost 1350 kilogramů. Díky tomu všemu zvládá stovku pod 3 sekundy a jede přes 320 km/h. Nicméně kvůli ekonomické situaci v Jaguaru se tento vůz nikdy nedostal do výroby, a už zřejmě ani nedostane.

Aston Martin V8 Cygnet

Aston Martin Cygnet je upravená Toyota IQ, ale to neplatí o V8 Cygnet. Standardní verze má výkon okolo 100 koní, ale tento exemplář dostal V8 z Vantage S, jenž poskytuje 430 koní a 490 Nm. To vše v zadokolce o rozměru Kinder vajíčka. Samozřejmě kompletně překopaný je i podvozek. Stovku udělá za 4.2 sekundy a jede 273 km/h. Na sériovou výrobu zapomeňte.

Maserati Alfieri

Nádherný koncept by se měl během pár let stát skutečností. Kromě dokonalého designu se může pochlubit i zajímavým motorem, a to přeplňovaným šestiválcem o výkonu 520 koní, na jehož vývoji pracovali profesionálové z Ferrari. Co se objeví pod kapotou produkční verze, zatím není jasné, ale z 99 % půjde o hybrid.

Porsche Mission E

Další kousek, který se dočká sériové výroby, nejspíš se nám představí ještě letos. Tento konkurent přelomového elektromobilu Tesla Model S bude mít výkon až 700 koní, což ho udělá velmi rychlým autem na baterky. Dojezd má být okolo 500 kilometrů. Celkově půjde o takovou elektrickou obdobu modelu Panamera, co se rozměrů a cen týče.

Lancia Stratos Pininfarina

Tady je to složitější, sice jde o koncept, ale pokud do společnosti Manifattura Automobili Torino dovezete Ferrari 430 Scuderia, tak vám ho za 12 500 000 Kč přestaví. Nicméně jde o krásnou a skvěle jezdící moderní verzi legendárního rally auta Lancia Stratos. Má 4.3 V8, zvýšený výkon na 550 koní a krouťák přes 500 Nm. To znamená stovku pod 3.5 sekundy a maximální rychlost okolo 320 km/h. Sice se jich předělá jen pár, takže za sériovou produkci to úplně považovat nelze, ale buďme rádi alespoň za to.

Hennessey Venom F5

Zatím ho známe jako koncept, ale doba, kdy k nám dorazí v sériové podobě, se rychle krátí. Cílem tohoto hypersportu je překonat hranici 300 mph, v ideálním případě 500 km/h. Napomoct tomu má nejen skvělá aerodynamika a nízká váha, ale i 7.4 V8 dopavaný dvojicí turbodmychadel o výkonu 1621 koní a točivém momentu 1762 Nm. Mimochodem, poháněna budou pouze zadní kola a k dispozici má být i manuál! Vznikne jich jen 24.

SSC Tuatara

Tohoto konkurenta pro výše zmíněný Venom F5 staví společnost Shelby SuperCars. Z jeho sériové verze bychom se mohli těšit už letos. Zřejmě se vyrobí pouhých 100 kusů. Uprostřed najdeme 5.9 litrový V8 s přeplňováním, jenž bude dosahovat výkonu až 1750 koní. Cíl je stejný jako u Venomu F5, chce překonat 300 mph, nejlíp 500 km/h a stát se nejrychlejším sériově vyráběným autem světa.

Chevrolet Camaro eCOPO

Elektrické Camaro, zní to divně, že? Ale jen do té doby, dokud zjistíte, že ¼ míli udělá za nějakých 9-10 sekund, což je stejně rychle, možná i rychleji, než Dodge Challenger SRT Demon! A stejně jako on se dokáže postavit na zadní kola. Auto bylo vyrobeno jednoduše, plnotučný V8 šel ven a na jeho místo se usadil elektromotor. Vše ostatní zůstalo zachováno. Výkon je 700 koní a točivý moment 815 Nm. Zřejmě se ho časem dočkáme.