Rowan Atkinson se proslavil především díky roli Mr. Beana. Je to nejslavnější komik všech dob a právem jeden z nejbohatších lidí ve Velké Británii. Známý je i pro svou lásku k autům. Hodně se psalo o McLarenu F1, který sice dvakrát rozbil, ale i tak ho prodal za necelých 300 milionů Kč. Zajímavostí je, že druhá nehoda se zapsala do historie jako nejdražší pojistná událost ve Velké Británii, oprava auta totiž stála v přepočtu 34 milionů Kč. Ale teď se podíváme na dva dostupnější kousky. Atkinson totiž na aukci Retro Classic Car Sale 2018 na konci února vydraží Mercedes-Benz 500E a Lancia Thema 8.32.

Mercedes-Benz 500E je jedním z nejpopulárnějších mercedesů všech dob. Na jeho výrobě kromě automobilky pracovalo i Porsche, díky čemuž se může pyšnit dokonalými jízdními vlastnostmi. Pod kapotou má pětilitrový V8, který přes čtyřstupňový automat posílá na zadní kola výkon 326 koní a točivý moment 480 Nm. Stovku zvládá za 6.1 sekundy a umí jet až 250 km/h. Atkinsonův stříbrný kus má polokožené čalounění s károvaným motivem, dřevěné dekory a je v dokonalém stavu. Od roku 1993 má najeto 80 500 kilometrů a samozřejmostí je plná servisní historie. Atkinson ho koupil v roce 2015 a prý to byl nejhezčí kus na trhu.

Lancia Thema 8.32 se proslavila nejen motorem od Ferrari, ale i vymoženostmi jako je třeba elektricky výsuvné křídlo. Pod kapotou je V8 o objemu 3.0 litru z Maranella, který disponuje výkonem 215 koní a točivým momentem 285 Nm. Překvapivé je použití manuální převodovky a pohonu všech kol. Na stovce je za 6.9 sekundy a maximální rychlost činí 240 km/h. Auto má populární vínovou barvu a krásný semišový interiér doplněný o hnědou kůži a dřevo.Od roku 2011 do něho investoval přes 500 tisíc Kč, díky čemuž tato Thema vypadá, jakoby zrovna sjela z výrobního pásu. K autu je kompletní servisní historie.