Afrika, Nigérie, Ibadan, koho by napadlo, že v tomto zapadlém městečku se nachází spousta nočních klubů a tamní obyvatelé mohou obdivovat třeba Ferrari F50. To totiž chátrá na zahradě svého majitele, který vlastní bar Options 24/7.

Ferrari F50 je skvost z 349 kusové edice a je známo dost případů, kdy auto díky svému agresivnímu chování skončilo ve škarpě. Chátrající kus někde v divočině jsme však zatím ještě neviděli, což se naštěstí nezmění ani tentokrát, protože po bližším prozkoumání fotografie zjistíte, že se jedná o repliku. Replika je to nicméně náramně vydařená a prozrazuje ji pouze příliš ostrý prolis na kapotě, zadní okno nad motorovým prostorem a zadní světla. Dost možná je kratší i rozvor, což se z přiložených fotografií špatně poznává.

Takže jestli chcete Ferrari, ale nemáte na něj, udělejte si výlet do Nigérie, kde vám vyrobí dokonalou repliku. Víte, jak se tam musí machrovat s takovým strojem?!

Nicméně, abychom se vrátili alespoň k základním informacím o Ferrari F50. Originál má 4.7 litrový V12, který disponuje výkonem 520 koní a točivým momentem 470 Nm. Hmotnost je vychrtlých 1230 kilogramů, což z něho dělá v kombinaci s manuálem a pohonem zadních kol nekompromisní bestii. A aby ne, když se v podstatě jedná o okapotovanou formuli. Na stovku se dostane za 3.9 sekundy a nedělá mu problém upalovat rychlostí 325 km/h.