Na aukci Race Retro společnosti Silverstone Auctions se bude dražit spousta zajímavých závodních strojů. Tím nejočekávanějším je jednoznačně Ford Focus WRC, který osedlával slavný Colin McRae. Za zmínku stojí i Subaru Legacy 1993, které řídil Ari Vatanen a Richard Burns.

Ale zpět k Focusu, ten je úspěšným nástupcem závodního stroje Escort a závodil v roce 1999. Tento kus jel s McRaem za volantem a s Gristemem na místě spolujezdce celkem jedenáct etap ve třech podnicích – Francie, Řecko a Čína. Nejlepšího umístění se dočkal ve Francii, kde skončil čtvrtý.

„Když někomu řeknete, aby jmenoval hvězdu rally, jako první jméno ho napadne Colin McRae. Je pro nás ctí, že můžeme prodávat jeho Ford Focus WRC 1999. Očekáváme, že během dražby bude panovat elektrizující atmosféra,“: říká aukční síň.

Colin McRae se proslavil v roce 1995, když vyhrál světový šampionát WRC a stal se nejmladším vítězem této soutěže. Chvíli poté vznikla počítačová hra Colin McRae Rally. Teď už bohužel není mezi námi, jelikož v roce 2007 havaroval se svou helikoptérou a na místě zemřel.

Cenu prodávaného Fordu Focus WRC aukční síň odhaduje na 4 miliony Kč.