Mercedes-Benz 500 SEL W126 je úchvatné auto. Těžkotonážní limuzína, která ve svojí době poskytovala nepochopitelný komfort a disponovala úžasnou výbavou. Navíc vypadá skvěle a dnes je ideální doba, kdy se dá pořídit za rozumné peníze. A zrovna teď je k mání jeden opravdu zajímavý kus, který by stál za hřích.

Je v krásném stavu, má plnou servisní historii, z výrobní linky sjel v roce 1982 a od té doby najel pouze 35 900 kilometrů. Pod kapotou ukrývá pětilitrový osmiválec do V, jenž přes čtyřstupňový automat zásobuje zadní kola výkonem 170 kW (231 koní) a točivým momentem 405 Nm. Váží překvapivě nízkých 1655 kilogramů, díky čemuž zvládá až 225 km/h. Karoserie je lakovaná elegantní metalízou Anthrazitgrau. Interiér je čalouněný béžovou kůží a doplněný o dřevěné dekory. V elektrice je prakticky vše – sedadla, okna a spousta dalšího. Nechybí samosvorný diferenciál, stavitelný podvozek, luxusní audiosoustava, klimatizace, nezávislé topení, vyhřívaná sedadla, záclonky a nastavitelná zadní sedadla. V autě je v podstatě vše, co bylo možné připlatit.

A to nejzajímavější? Je po prvním majiteli, kterým nebyl nikdo jiný než bývalý král Saúdské Arábie – Fahd ibn Abd al-Aziz. Cena samozřejmě není nízká, ale ani přehnaně vysoká, když zohledníme stav. Požadovaná částka činí 38 700 Euro, což je necelý milion Kč.