Adolf Hitler, člověk, který je jedním z největších tyranů historie, zapříčinil smrt bezmála 70 milionů lidí. Jenže dnes nebudeme probírat zajímavou historii tohoto muže, ale vůz, kterým jezdil. Ten si teď můžete koupit v aukci Scottsdale Auction 2018.

Jedná se o Mercedes-Benz 770K Grosser Open Tourer s opancéřováním a s dalšími bezpečnostními prvky. Pod kapotou má 7.7 litrový řadový osmiválec, který na zadní kola posílá 233 koní a je propojen s pětistupňovou manuální převodovkou. Má klasický černý lak i interiér, je to prostě auto ďábla už od pohledu. Opravdu jedinečný vůz, v té době musel působit jako zjevení z budoucnosti.

Na místě řidiče pravidelně usedal Hitlerův osobní řidič Erich Kempk, jehož jméno je i v dokumentech. Svou roli vozidla vážených hodnostářů a hlavně Adolfa Hitlera tento Mercedes plnil v období 1939-1941.

Cena je zatím velkou neznámou a záleží pouze na tom, kdo dá víc. Předpokládáme však, že to bude hrubě přes 150 milionů Kč. Je to sice auto po bestii, ale zároveň je neskutečně cenným kusem historie, k tomu všemu ve skvělém stavu.