Nissan Skyline GT-R R34 je legenda, krásné auto, které umělo oslnit nejen vzhledem, ale i neskutečnými výkony. Je to auto, které si zahrálo nejednu hlavní roli ve filmu Rychle a zběsile. Takže pokud máte tučné konto a R34 milujete, dávejte pozor.

Na prodej je totiž jedna z vrcholných edic – Skyline GR-T V-Spec Nür. Tato konkrétní byla k mání v roce 2002 a měla se rozloučit s celou generací R34. I když se jich vyrobilo jen 718, tak se občas nějaký kus na prodej objeví, takže čím je tento tak zajímavý? Svým nájezdem kilometrů, je skoro nový. Jeho tachometr ukazuje pouhých 10 kilometrů a v interiéru jsou dokonce ochranné fólie ještě z výroby. Auto se objeví v aukci BH Auction, která se pořádá 12. ledna 2018. Cena se odhaduje na nějakých 6 milionů Kč.

Jen pro zopakování, tato Godzilla má pod kapotou řadový šestiválec 2.6 litru s twin-turbem, který produkuje výkon 280 koní (to byl maximální povolený limit v Japonsku) a točivý moment skoro 400 Nm. Převodovka je šestistupňová manuální a poháněna jsou všechna čtyři kola, hmotnost činí zhruba 1500 kilogramů. Stovku zvládne hluboko pod 5 sekund a maximální rychlost je 250 km/h.

Přečtěte si taky: Na prodej je Nissan 350Z z Rychle a zběsile: Tokijská jízda, cena je astronomická