Zajímalo vás někdy, jaká auta si získávají největší obdiv nejznámějšího a nejpopulárnějšího automobilového novináře historie? Tady je seznam 9 nejlepších aut, jaké Jeremy Clarkson řídil.

Range Rover

Clarkson řekl, že každý Range Rover je tím nejlepším SUV, jaké si člověk může koupit. Proto jich vlastnil hned několik. Dokonce si koupil 1 000 000. vyrobený exemplář.

Volvo XC90

Chválí jednoduchost řízení a pohodlí. Je to prý výsledek toho, že rodinné SUV navrhl někdo, kdo má opravdu děti. Poprvé XC90 viděl na závodním okruhu Donington Park. Od té doby si koupil už čtvrtý kousek.

Volvo XC90

Toyota GR Yaris

„Toyota Yaris je auto, které si koupíte, když si myslíte, že Honda Jazz je příliš dravá.“ To jsou Clarksonova slova. Potom však sdělil, že jde o jedno z nejvíce vzrušujících aut, jaké kdy řídil. Udělil mu také ocenění v soutěži Car of the Year – News UK Motor Awards. V našem testu jsme srovnali Yaris GR a Renault Mégane R.S. Trophy.

Ferrari 458 Spider

Když Jeremy Clarkson vlastnil Ford GT, kvůli jeho nespolehlivosti řekl, že už si žádné superauto nekoupí. Jak můžete vidět v článku o jeho autech, tento „slib“ už porušil. Nicméně v době, kdy testoval Ferrari 458 Spider řekl, že pokud by si nějaké superauto koupit měl, bude to úžasné Ferrari 458 Spider, o kterém si můžete přečíst v našem testu.

Lexus LFA

Není se čemu divit, že jedním z těch úplně nejoblíbenějších aut je japonský Lexus LFA, na jehož desetiválci s formulovým projevem pracovaly společnosti Toyota a Yamaha. Clarkson si stěžoval, že nádrž je příliš malá a bezpečnostní pásy se špatně zapínají. Jinak si LFA absolutně zamiloval.

Alfa Romeo GTV6

Clarkson říká, že GTV6 je nejlepší a zároveň nejhorší auto, jaké kdy měl. Vzniklo jich jen něco málo přes 22 000 kusů. Tento model je známý pro nespolehlivost a specifická technická řešení. Například zadní brzdy jsou umístěny na diferenciálu. Má úchvatný šestiválec Busso a vynikající jízdní vlastnosti. Více si můžete přečíst v článku o historii GTV.

Jaguar E-Type

Jaguar E-Type si Clarkson oblíbil hned kvůli několika věcem. Kvůli kráse, rychlosti, ovladatelnosti, závodnímu rodokmenu, cenové dostupnosti a zvuku. Tvrdí, že jde o nejlepší auto, jaké kdy bylo vyrobeno. I proto jde o jeho číslo 1 na tomto seznamu.

Eagle Lightweight GT

„Chci E-type Eagle Lightweight GT, chci ho tak moc, že kvůli tomu v noci nemůžu spát,“ řekl Clarkson ve sloupku Sunday Times v roce 2020. Verzi Speedster dokonce označil za nejkrásnější věc vytvořenou v celé lidské historii.

BMW 3.0 CSL

BMW 3.0 CSL u Clarksona vzbuzuje smutek, protože ho kdysi dávno prodal za pár tisíc liber. Dnes má však mnohonásobně vyšší hodnotu. Tento Batmobil definuje divizi M z 80. a 90. let.