Volkswagen Arteon se těší velké oblibě, lidé jeho design doslova milují. Volkswagen je na něho tak pyšný, že se ho nebojí srovnávat s prémiovou konkurencí v podobě Audi A5 Sportback nebo BMW řady 4 Gran Coupé. Jenže pod kapotou můžete mít maximálně 280 koní a 350 Nm, což bohužel na šestiválcové prémiovky nestačí. Proto přichází ABT, které za 50 000 Kč tohoto krasavce pořádně rozpohybuje.

ABT nabízí balíček, ve kterém je zvýšení výkonu na 336 koní a točivého momentu na 420 Nm, což jsou hodnoty přeplňovaných šestiválců 3.0 litru od BMW. Arteon však podobné hodnoty získává z přeplňovaného čtyřválce o objemu 2.0 litru. K tomu si přidejte bleskurychlou sedmistupňovou převodovku DSG, pohon všech kol 4 MOTION a na stovce jste do 5 sekund, s odblokovaným omezovačem se dokonce přehoupnete přes 280 km/h. Před úpravou to bylo 5.6 sekundy a 250 km/h.

Pokud by vám nestačil klasický adaptivní podvozek tovární výroby, můžete si u ABT objednat ještě sportovní pružiny a snížení podvozku. K mání jsou i kola o rozměru 19-21 palců.