Je to nekonečná bitva, ve které svádí souboje známé a neznámé značky, ale i tuningové společnosti, všichni hezky mezi sebou. Pravidla této hry? Skoro žádná, stačí, aby auto mohlo legálně na běžnou silnici. Vítězem se stává ten, kdo dokáže dosáhnout nejvyšší maximální rychlosti. Z těchto soubojů můžeme znát vozy jako Mercedes 300 SL, Iso Grifo, AC Cobra, Lamborghini Miura, Porsche 959, Ferrari F40, RUF CTR, Jaguar XJ220, McLaren F1, Bugatti Veyron, SSC Ultimate Aero, Hennessey Venom GT, Koenigsegg Agera a mnoho dalších. Celý příběh všech rekordmanů si můžete přečíst ZDE. Tento článek však povídá o starém Fordu GT, který se začal vyrábět už před 15 lety. Do parády si ho ale vzala tuningová společnost M2K Motorsports, ta z něho udělala nejrychlejší auto na světě, které může legálně na silnici.

Ford GT druhé generace je vzácnost sama o sobě, v letech 2005 a 2006 totiž vzniklo pouze 4038 kusů. Pod těmi nádhernými tvary se ukrývá V8 5.4 dopovaný kompresorem, jenž na zadní kola posílá 550 koní a 678 Nm, přes manuální převodovku! Váží 1580 kilogramů, na stovku se rozjede za 3.9 sekundy a udělá až 330 km/h. A co s ním kluci a holky z M2K Motorsports provedli? Kompresor hodili do koše a nahradili ho dvojicí mohutných turbodmychadel, kvůli čemuž bylo za potřebí vyměnit i mnoho vnitřností a komponentů motoru. Výsledkem je výkon zhruba 2 500 koní. Proč zhruba? Protože není dynamo, které by takovou brutalitu dokázalo změřit. Samozřejmostí je i znatelně přepracovaný podvozek, aby to v těch vysokých rychlostech fungovalo.

Aktuálním rekordmanem je, vlastně byl, Koenigsegg Agera RS, který v jednom směru zvládl šílených 457.5 km/h. A upravený Ford GT? Ten udělal neskutečných 300.4 mil za hodinu, to znamená 483.44 km/h! A teď si sedněte na zadek, protože to zvládl na jedné jediné míli (1.6 kilometru)! Třeba takové Bugatti Chiron potřebuje na dosažení rychlosti 420 km/h skoro tři míle, tedy zhruba 4.5 kilometru. Představte si, kdyby auto akcelerovalo dál, zřejmě by atakovalo bájnou hranici 500 km/h, prostě dechberoucí výsledek.