Mercedes-AMG C 43 a Audi S3 si momentálně dělí kategorii sportovních sedanů pro sebe. Nicméně do ringu přichází třetí soupeř, BMW M340i G20. To tyto rivaly rychlostně překonává a dokonce za sebou nehcá i legendární BMW M3 E90 s úchvatným V8. Nejspíš to bude zajímavý kousek na každodenní jezdění, se kterým se i dobře projedete.

Pod kapotou M340i se ukrývá 3.0 litrový řadový šestiválec s přeplňováním, jenž disponuje výkonem 374 koní a krouťákem 500 Nm. Motor je kombinovaný s osmistupňovým automatem Steptronic, který posílá výkon na všechna kola za pomocí systému xDrive, vzadu nechybí inteligentní diferenciál M Sport.

Stovku zvládá za parádní 4.4 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na obligátních 250 km/h. Z těchto rychlostí ho zastavují brzdy s kotouči o průměru 348 milimetrů vpředu (čtyřpístkové) a 345 milimetrů vzadu (jednopístkové), které jsou schované za 18 palcovými koly.

O designu si udělejte obrázek sami, ale je to velmi zajímavé auto, které budí respekt. Jen zadek by nemusel vypadat jako od Lexusu, především světla.