Petrolheadi v Evropě dostávají jednu smrtící ránu za druhou. V poslední době jsme se museli rozloučit s Fordem Fiesta ST, Renaultem Mégane R.S., končí Audi TT, příští rok nás opustí Ford Focus ST a taková Toyota GR Corolla se na tuzemském trhu ani neukázala. A teď přichází další smutná zpráva, od poloviny roku 2024 se přestanou vyrábět evropské verze sportovních Hyundai od divize N, zatím nám zůstane pouze elektrický Ioniq 5 N.

Kvůli čím dál přísnějším emisním normám se musíme rozloučit se sportovními vozy Hyundai N, mezi které patří i20 N, i30 N a Kona N, a to i navzdory tomu, že poptávka po nich je vysoká. Pro nás Evropany je smutné, že na jiných trzích tyto modely budou k dispozici i nadále, dokonce se chystají nové, třeba Elantra N, prý s ještě větším spalovacím motorem. Do roku 2035 má Hyundai v plánu Evropě prodávat pouze auta s nulovými emisemi CO2.

Přečtěte si také test Hyundai i30 N Drive-N

Každý den budíček v 7:30 ráno a následně cesta ucpanou Prahou do kanceláře. Po večerech jezdění na tréninky. Jednou měsíčně otočit Zlín a jednou za 3 týdny vyrazit na výstup do Alp. Do toho miluji víkendové blbnutí na okreskách a občas se rád svezu na okruhu. Zároveň nechci vlastnit více aut. Jaké nové bych si tedy koupil, kdybych měl volný zhruba 1 000 000 Kč? Zřejmě bych šel pro hot-hatch, protože ten jako jediný dokáže poměrně dobře skloubit vše zmíněné. Dá se říct, že všechny jsou výjimečné a něčím zajímavé. Krom nové Hondy Civic Type R jsem seděl za volantem všech, které si aktuálně můžete pořídit. A teď tady mám vrcholný Hyundai i30 N v limitované edici Drive N. Stane se hot-hatchem, jaký bych si koupil? To zjistíme v dnešní recenzi. Pokračování…

Zdroj: Motor1.com