Pagani oficiálně představuje nejextrémnější auto, jaké kdy vyrobili, jde o podobný speciál, jakým je třeba Ferrari FXX K Evo, takže nesmí do žádného oficiálního závodu, ale ani na běžné silnice. Huayra R Evo je stvořena čistě pro okruhové radovánky.

Vyhází z pár let zpět představeného modelu Huayra R. Hlavním poznávacím znamením je dvojice sundavacích dílů ve střeše, díky čemuž má nejen vyšší přítlak, ale do kabiny bude pronikat ještě více surového zvuku. Ten má na svědomí 6.0-litrový V12 s atmosférickým plněním, jenž produkuje výkon 900 koní a točivý moment 770 Nm. Tento nárůst zajistilo přepracované sací potrubí, nové vačkové hřídele a přeprogramování řídící jednotky. Maximální otáčky? Šílených 9200. Poháněna jsou zadní kola, a to přes šestistupňovou sekvenční převodovku bez synchronů.

Síly na asfalt přenáší pneumatiky Pirelli P Zero Slick o rozměrech 280/680 R19 vpředu a 345/725 R20 vzadu. Aby se asfaltu nepustily za žádných okolností, k zemi je tlačí neuvěřitelný přítlak, ten při 320 km/h tvoří více než je hmotnost auta, která čítá 1060 kilogramů. Maximální rychlost činí 350 km/h. Skvělou ovladatelnost mimo jiné zajišťuje dvojité lichoběžníkové zavěšení z kované hliníkové slitiny. Zastavení karbonkeramické brzdy CCM-R s vlastním chlazením a na míru vyrobenými závodními deskami.

Schopnosti tohoto vozu jsou prý porovnatelné se závodními speciály LMP2, což jsou závodní prototypy určené především pro světoznámý závod 24 hodin Le Mans. Neexistuje zbytečnější věc, kterou bych chtěl více.