V roce 2017 se oficiálně představil hypersportovní vůz Pagani Zonda HP Barchetta, který se stal poslední verzí oblíbené Zondy. Otázkou je, jestli tomu máme věřit, protože “poslední Zonda“ tady byla minimálně třikrát (produkce byla oficiálně ukončena v roce 2011). Posléze pod nátlakem zájemců následovaly další limitované série, kterých se představilo překvapivě dost. Nicméně HP Barchetta je pouze tříkusovou edicí, přičemž jeden stroj si nechal sám zakladatel automobilky Horacio Pagani, jehož iniciály jsou i v názvu auta. Momentálně svůj kousek (3. vyrobený), dostal poslední zájemce, který za něho zaplatil extrémních 375 000 000 Kč, díky čemuž se Pagani Zonda HP Barchetta stává nejdražším novým autem všech dob.

Tento unikát se může pyšnit zcela jedinečnou karoserií, která si zaslouží nemalý obdiv. Auto z velké části navrhoval sám Horacio Pagani a na první pohled si lze všimnout nízkého čelního okna obloukem protaženého do stran a zakrytých zadních kol. Samozřejmě nechybí čtveřice středových koncovek výfuku, křídlo a obří difuzor. Je to vážně pastva pro oči.

Uprostřed je uložený 7.3 litrový V12 původem od AMG, který v tomto skvostu produkuje necelých 800 koní a 850 Nm, díky čemuž se řadí mezi nejvýkonnější atmosférické motory planety. Ten je mimochodem propojený s šestistupňovým manuálem a výkon posílá na zadní kola! Spousta částí je převzatých z nabroušeného modelu Huayra BC, který má dokonce téměř shodný výkon, jen s tím rozdílem, že jeho motor je přeplňovaný.