Porsche 911 50 Years Edition 991 v roce 2013 oslavilo 50 let od vzniku této legendy se třemi čísly ve jméně. Výchozím modelem je klasické Porsche 911 Carrera S generace 991. Nemá však „úzkou“ karoserii jako ostatní Carrery se zadním pohonem, ale o 44 milimetrů rozšířenou záď z verzí s pohonem všech kol 4 a 4S. Dále disponuje Porsche Active Suspension Management (PASM) se speciální úpravou rozšiřující rozchod předních kol. Tyto změny mají zajistit lepší jízdní vlastnosti.

3.8-litrový šestiválec boxer dostal sportovní výfuk. Výstupní hodnoty motoru jsou 400 koní výkonu a 441 Nm točivého momentu. K dispozici byl sedmistupňový manuál nebo dvouspojkový automat PDK. Od použité převodovky se odvíjí hmotnost. U manuálu to je 1395 a u automatu 1415 kilogramů. Z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit za 4.5, respektive 4.3 sekundy a maximální rychlost je 300, respektive 298 km/h.

Designové změny zahrnují chromované lamely v nasávacích otvorech. Chrom byl použit i na lišty oken, pásek mezi světly a na výdechy motoru. Nechybí ani zpětná zrcátka SportDesign. 20-palcová kola s pěti paprsky byla inspirována legendárními kovanými koly Fuchs. K dispozici byly tři barvy – Geyser Grey, tmavší Graphite Grey a černá. Že jde o limitovanou edici ještě zvýrazňuje plaketka 50 u nápisu 911 na zádi. Tento emblém je i na opěrkách hlavy, otáčkoměru, prahových lištách a na palubní desce, kde je napsáno i pořadové číslo.

Uvnitř najdete zelené podsvícení budíků s bílými indexy a ručičkami. Sedadla se dodávala v odstínech Agate Grey nebo Black s kontrastním prošíváním. Porsche Exclusive si pohrálo s dekoračními lištami a hlavicí řadící páky, kde byl použit broušený hliník.

Celkem vzniklo pouze 1963 kusů, čímž Porsche odkazuje na první rok výroby modelu 911.

Fotogalerie: Auta Super

Placený článek.