Pokud máte rádi film Cars (2006) z dílen Pixar, zpozorněte. Můžete si pořídit jedinečné Porsche 911 Sally Carrera Special Edition.

Prvně si trochu připomene, o čem film Cars je: Namyšlený sporťák Blesk McQueen je nejmladším šampiónem. Má mnoho fanoušků, slávy, ale nemá žádné opravdové kamarády. Je sebestředný, myslí si, že nikoho nepotřebuje. Cestou na největší šampionát Zlatý píst se ztratí a narazí na Kardanovou Lhotu. Tam je za překročení rychlosti odsouzený k veřejným pracím – opravě silnice. V tomto městečku pozná, co je to kamarádství a týmová práce. Dokonce objeví i lásku, když se zamiluje do advokátky Sally – Porsche 911 Carrera 996. Nakonec se dostane i do velkého závodu, kde všechny překvapí.

K vytvoření silniční obdoby této filmové hrdinky si Porsche přizvalo původní kreativní tým filmu Cars. Filmová Sally byla inspirována vozem 911 Carrera 996 z roku 2002. Její reálná reinkarnace stojí na moderním 911 Carrera GTS 992. O pohon se tak stará 3.0 litrový šestiválec boxer přeplňovaný dvojicí turbodmychadel, jenž spolupracuje se sedmistupňovou manuální převodovkou a sílu posílá na zadní kola. Ta čítá 570 Nm a výkon činí 480 koní. Hmotnost je 1541 kilogramů. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 3.3 sekundy a jede 311 km/h.

Pro tento speciální kousek byl namíchaný speciální lak Sally Blue Metallic. Když se zvedne zadní křídlo, je vidět i tetování, které měla filmová Sally. Zajímavá jsou kola s názvem Turbo, která byla inspirována designem kol z 911 generace 996. Mají průměr 20 palců vpředu a 21 palců vzadu.

Uvnitř je kárované čalounění a prošívání včetně několika dalších detailů v barvě Sally Blue. Volič jízdních režimů nese nápis “Kachow! Mode”. Najdete zde taky několik plaketek odkazujících na film Cars.

Tento unikátní 1/1 kousek bude vydražen a výtěžek věnován na charitu. Nový majitel navíc dostane druhou sadu kol, plachtu na auto, speciální hodinky a knihu kreseb od produkčního designéra Cars Boba Pauleyho.