Celé toto šílenství okolo civilnější verze 911 GT3 RS začalo u generace 991. Tento limitovaný speciál se jmenuje 911 R. Porsche se však nelíbilo, jak ceny letí nahoru a tento model se stal cílem všech překupníků luxusních vozů. Kvůli sražení ceny a ukojení touhy zákazníků vznikl paket Touring pro klasický model GT3. Ten mimo jiné taky přišel o zadní křídlo a podobá se právě 500 kusové edici R. A milé překvapení pro nás Porsche má i tentokrát, u generace 992 – přivítejte GT3 Touring bez zadního křídla.

Porsche 911 je odjakživa známé tím, že jeho nabídka je extrémně široká. Můžete mít karosářské provedení kupé, cabrio a targa. U kupé máte největší výběr. Carrera, Carrera S (obojí s možností zadokolky nebo čtyřkolky), Turbo, Turbo S a okruhově zaměřené GT3. Cabrio se nabízí ve stejných verzích, jen zapomeňte na GT3 nahoře bez. Targa je pak k mání pouze jako čtyřkolka 4 a 4S. A teď přibývá nejpůvabnější GT3 Touring.

Na rozdíl od předchůdce se nenabízí pouze manuál, ale i dvouspojková převodovka PDK. Vzadu je umístěný 4.0 litrový šestiválec boxer s výkonem 510 koní a točivým momentem 470 Nm. Poháněna jsou samozřejmě zadní kola. Hmotnost čítá 1418 kilogramů. Stovka je pak otázkou 3.1 sekundy a zvládá až 320 km/h.

Příplatková výbava je shodná s tou, kterou si můžete navolit do klasické GT3. A úplně nejlepší na tom všem je, že za paket Touring se nic nepřiplácí, takže si jen vyberete, jestli chcete GT3 v civilnějším, či dravějším okřídleném provedení.