Psal se rok 2019, když Lars Kern s předprodukčním prototypem Porsche Taycan Turbo zajel rekord pro elektromobily na Nürburgringu, a to s časem 7 minut a 42 sekund. V září roku 2021 však bylo Porsche sesazeno z trůnu. Namísto něho začala kralovat Tesla Model S Plaid s časem 7 minut a 35 sekund. Nürburgringu je pro Porsche svaté místo, a proto se muselo vrátit s Taycanem Turbo S, které si svůj rekord vzalo zpět. Tesla padla o 2 sekundy. Za volantem neseděl nikdo jiný než Lars Kern.

Rekordní Porsche Taycan Turbo S bylo zcela sériové. Muselo mít pouze ochranný rám a závodní sedadlo (tyto podmínky musí splňovat každé auto, které se pokusí o rekord). Hmotnost vozu byla totožná s tím plně sériovým, tedy okolo 2295 kilogramů. Vůz byl osazen novým performance balíčkem Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC), který je zatím dostupný pouze v Německu za 13 377 Euro (328 000 Kč). Tento balíček zahrnuje 21 palcová kola s pneumatikami Pirelli P Zero Corsa a vylepšený software pro Porsche 4D Chassis Control. Balíček se na vůz instaluje až po dodání k dealerovi.

Výkon elektromotorů je 625 koní a točivý moment čítá 1050 Nm. Převodovka je dvoustupňová. Poháněna jsou samozřejmě všechna čtyři kola. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 2.7 sekundy a jede až 261 km/h.

Video ZDE.