Nový Renault Mégane R.S. je skvělý stroj. Hodně rychlý, inovativní, ale už není tak zábavný jako minulá generace. To by se však mohlo změnit, protože právě přijíždí ostřejší verze Trophy, která útočí na ty nejrychlejší předokolky na světě. Zřejmě se dočkáme i nového rekordu aut s předním pohonem na Nürburgringu.

Zadní brzdy jsou nyní ventilované, mezi předními koly se nachází samosvorný diferenciál a podvozek s označením Cup je nižší a tužší. Turbem přeplňovaný čtyřválec o objemu 1.8 litru posílil na 300 koní a 420 Nm. K dispozici je dvouspojková EDC i manuální převodovka, ale ta má omezený točivý moment na 400 Nm. Nechybí ani systém natáčení zadních kol 4Control nebo upravený výfuk s klapkami. Uvnitř se vás obejmou anatomická sedadla Recaro.

Zrychlení z nuly na sto je otázkou 5.5 sekundy a maximální rychlost činí 260 km/h. V zatáčkách to bude určitě peklo, že by nájemný vrah, který má v hledáčku Hondu Civic Type R? Uvidíme, jak se spolu vypořádají a jestli si Renault Mégane R.S. nasadí královskou koronu zpět na hlavu.

Cena za verzi s manuálem činí 840 900 Kč, s dvouspojkovým automatem 880 900 Kč.