Vypadá jako Ford Mustang, ale není to Mustang. Má podvozek, motor, interiér, vlastně úplně vše až na karoserii z italského plnokrevníka Lamborghini Gallardo. Říká si Tractorri Custom Coupe a vznikl pro největší tuningovou výstavu SEMA v Las Vegas ročník 2007. Teď je s nájezdem 4 126 kilometrů nabízen aukční síní Barrett-Jackson.

Celkem tato stavba stála 700 000 USD, což je zhruba 16 000 000 Kč, přičemž k tomu nepočítám cenu dvou dárců orgánů, Mustanga a Gallarda. Pěkný balík dukátků, co?

A jak to teda vypadá? Páni stavitelé vzali Gallardo, sundali mu karoserii a dali na něho upravenou karoserii Mustanga. Vzniklo tak něco jedinečného, dokonale ujetého. Uprostřed se nachází 5.0 litrový V10 s výkonem čítajícím stádo 500 koní, vlastně spíš býků křížených s koňmi. Točivý moment činí 510 Nm a putuje na všechna kola přes robotizovaný manuál. Hmotnost by měla být okolo 1500 kilogramů, stovku dokáže atakovat za 4-4.5 sekundy a jede přes 300 km/h, slušná čísla na „Mustang“.

Je to absurdní auto za nesmyslné množství peněz, ale stejně se mi líbí, je správně ujeté a cool. Jsem zvědavý, jestli a za kolik se nakonec prodá.