Ford Focus ST/RS

Musí být na prvním místě, jelikož především hot-hatche od Fordu jsou proslavené přetáčivým chováním při ubrání plynu v zatáčkách. Dělá to Focus RS Mk1, RS Mk2, ST Mk1, ST Mk2 a ST Mk3. Všechna auta jsou si tímto chováním velmi podobná, správná rodina. Další společnou vlastností jsou skvěle odladěné podvozky a solidní řízení, které sebou umí při akceleraci docela škubat. Jsou to auta, ve kterých si nezkušený snadno nabije hubu, znalý si je bude užívat plnými doušky.

Renault Mégane R.S. III

Pravděpodobně můj nejoblíbenější hot-hatch, jak já ho miluji, ideálně ve verzi Cup nebo Trophy. Má sametově čisté řízení, točivý motor a prkenný podvozek, no a hlavně se rád přetáčí při ubrání plynu v zatáčce a na brzdách. Stačí si dát na YouTube do vyhledávače „Nürburgrinh crash“ a velké množství videí bude zahrnovat bouračky Meganů RS, které zapříčinilo toto zabijácké chování. Když ho umíte řídit, stává se z něj nepopsatelně rychlá raketa.

Honda Civic Type R 7G

Říká se, že je to nejzábavnější Type R ze všech, za což může samozřejmě hravé chování. Je jako zfetované štěně, které pořád tropí neplechu. Skandinávský švih nebo hrubé ubrání plynu vytváří velký úsměv a jízdu dveřma napřed. Navíc má vynikající točivou atmosféru a moc příjemně se řídí. A to umístění řadící páky hned vedle volantu, jak cool!

Ford Fiesta ST 1.6 EcoBoost

Zase Ford, ale musí tady být. Přetáčivost je hlavním důvodem, proč si Fiestu celý motoristický svět tak oblíbil. Při rychlé jízdě je to nezáludný stroj, se kterým se dá krásně naučit rychlá jízda po klikatých okreskách. Motor má chuť po otáčkách, podvozek hezky komunikuje s pozadím řidiče a celkově je to výborně sladěný celek.

Seat Leon Cupra 2.0 TSI

Praktické auto, které jede jako šílené a k tomu všemu umí lítat bokem na pobídnutí. Řídí se při tom snadno a chová se nezáludně, jen je s tím třeba počítat. Nejvíc se mi líbí, že toto hraní dokáže kombinovat s komfortem a bezproblémovou využitelností na každý den. Kupodivu je větší sranda s kombíkem než s hatchbackem, no a rozhodně s verzí s pohonem předních kol.