Nový Renault Arkana se získaným maximálním hodnocením 5 hvězdiček v evropských testech Euro NCAP patří do seznamu nejbezpečnějších vozidel skupiny.

Nový Renault Arkana postavený na modulární platformě CMF-B využívá vylepšené konstrukce karoserie, přepracované konstrukce sedadel a upevnění bezpečnostních pásů s pyrotechnickými předpínači a omezovači přítlaku navržené pro optimální držení všech cestujících. Za zmínku stojí, že Renault je představitel technologie Fix4sure pro vynikající držení cestujících zabraňující riziku podjetí připoutané osoby pod bezpečnostním pásem.

Nový Renault Arkana je navíc se svými vytříbenými liniemi a jedinečným velmi profilovaným stylem vzhledem ke své prostornosti a komfortu skutečné SUV vhodné pro rodinu, jehož velký prostor umožňuje zejména snadné umístění dětských sedaček na krajní místa zadních sedadel.

Škála asistenčních systémů řízení pro větší komfort a bezpečnost všech:

Nový Renault Arkana je vybaven asistenčními systémy řízení poslední generace. Tyto ADAS systémy (Advanced Driver Assistance Systems – Pokročilé asistenční systémy řidiče), ke kterým patří např. asistent pro jízdu na dálnici a v koloně, rozpoznávání dopravních značek, asistent sledování mrtvého úhlu, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu nebo asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu, zajišťují bezpečnější a klidnější jízdu. Systém aktivního nouzového brzdění v případě detekce cyklistů a chodců upozorní řidiče na nebezpečné situace a může aktivovat brzdy, pokud nedojde k očekávané reakci ze strany řidiče. Dalším bezpečnostním faktorem je lepší viditelnost díky kameře s úhlem záběru 360°, předním 100% LED světlometům, automatickému rozsvěcování světel a elektro-chromatickému vnitřnímu zpětnému zrcátku.

Tyto technologie asistenčních systémů řízení, a to bez ohledu na povětrnostní podmínky, den či noc, v případě překročení hranice jízdního pruhu nebo změně jízdního pruhu, ve městě nebo při parkování, zasahují ve prospěch zvýšení bezpečnosti, přispívají k větší pohodě a minimalizují rizika nebezpečí jak pro řidiče nebo cestující uvnitř vozu, tak i v případě ostatních zranitelných účastníků provozu na pozemních komunikacích.

Nový Renault Arkana tak podle kritérií testů Euro NCAP zajišťuje nejvyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti. Výsledné hodnocení 5 hvězdiček je odrazem veškerého know-how společnosti Renault v této oblasti a její snahy nabídnout široké veřejnosti inovovanější, spolehlivější a bezpečnější vozidla.

To ale není vše

O tom, že nový Renault Arkana je hybrid, nepochybně svědčí nejen jeho geny, ale i jeho styl. Se svou silnou osobností překonává vlastní odlišnosti a úspěšně je spojuje.

Sportovní, hybridní a prostorný

Nový Renault Arkana jakožto hybridní model ve svém stylu se svými vytříbenými liniemi a sportovní dynamičností je zcela nekompromisní v oblasti prostornosti, ceny nebo energetické účinnosti. Pro toto SUV se sportovním vzhledem a ideální obyvatelností pro rodinu, která ocení prostor, jízdní komfort a pohodu na palubě, jsou to důležité faktory. A to s nejvyšší úrovní aktivní a pasivní bezpečnosti jak pro všechny cestující ve vozidle, tak i pro účastníky provozu na pozemních komunikacích.

Výhradně hybrid:

Nový Renault Arkana představuje hybrid rovněž svými výhradně elektrifikovanými pohonnými jednotkami:
– Na jedné straně plně hybridní vozidlo E-TECH 145 (k dispozici letos v létě) se všemi přednostmi elektrického pohonu bez nutnosti dobíjení ze sítě umožňuje až 80 % doby jízdy v elektrickém režimu ve městě**, snížení spotřeby až o 40 % oproti rovnocennému benzinovému motoru a snížení emisí CO2 s maximálním potěšením z jízdy s tichým chodem, komfortem a okamžitou reakcí.
– Na druhé straně benzinové motory s mikrohybridizací 12 V (TCe 140 a TCe 160) jsou synonymem úspory paliva, svižnosti a potěšení z jízdy. Mikrohybridizace umožňuje snížení spotřeby paliva a emisí CO2 a zajišťuje plynulejší rozjezd a lepší jízdní komfort.

Nový Renault Arkana, který svým jedinečným konceptem zcela mění zavedená pravidla, představuje vůz s mezinárodními ambicemi, který dobývá hojně se rozšiřující segment C. Renault s novým vozidlem Arkana je prvním nespecializovaným výrobcem, který nabízí SUV kupé v Evropě, a to v kategorii dosud vyhrazené pro prémiové značky.

Zdroj: https://media.renault.cz/