Rimac Nevera je opravdu působivé auto. Není to tak dlouho, co nás oslnil neuvěřitelným časem na 1/4 míle, který činil 8.58 sekundy. Nyní oslňuje znovu. Na testovací dráze Automotive Testing Papenburg v Německu dosáhl rychlosti 412 km/h.

Za volant se usadil hlavní testovací jezdec Miro Zrnčević. Oválný okruh Automotive Testing Papenburg byl vybrán kvůli svým dvěma čtyřkilometrovým rovinkám, na které se dá najíždět ve velmi vysokých rychlostech (Rimac to zvládl rychlostí 250 km/h), o čemž se můžete přesvědčit ve videu.

Rimac Nevera musel být uveden do režimu maximální rychlosti – standardně je maximální rychlost omezena na 352 km/h kvůli bezpečnosti. Všech 150 šťastlivců, kteří si vůz pořídili, si maximální rychlost můžou vyzkoušet na speciálních akcích pro zákazníky, a to za podpory týmu Rimac.

Rekordu nejrychlejšího elektromobilu bylo dosaženo za použití pneumatik Michelin Cup 2 R. Vůz nebyl nijak upraven. O přesnost měření se postaral Racelogic V-Box.

O pohon se starají čtyři elektromotory o výkonu 1940 koní a točivém momentu 2360 Nm. Baterie má kapacitu 120 kWh. Ještě zajímavější než maximální rychlost je zrychlení z 0 na 100 km/h, které zabere pouze 1.85 sekundy.