Dlouho se čekalo a teď je to konečně tady, Toyota představuje zbrusu nový sporťák s legendárním jménem Supra, avšak teď se jmenuje GR Supra.

Toyota na autě dělala ve spolupráci s BMW, tudíž jde o takovou japonskou alternativu k BMW Z4 ve verzi kupé. Tato auta mají shodný podvozek (vpředu zavěšení McPherson, vzadu pětiprvková náprava), motor i převodovku. Stejně tak jako BMW u Z4, tak Toyota u Supry slibuje rozložení zatím neznámé hmotnosti v poměru 50:50. Délka auta je 4380 milimetrů, rozvor činí 2470 milimetrů a výška 1295.

Řadový šetiválec o objemu 3.0 litru je dopovaný dvojicí turbodmychadel, výsledkem je 340 koní a 500 Nm. Vše putuje přes osmistupňový automat (s manuálem se nepočítá) a aktivní diferenciál na zadní kola. Výsledkem je stovka za krásné 4.3 sekundy.

Toyota dále tvrdí, že těžiště je nižší než u skvělého sporťáku Toyobaru BRZ/GT86 a tuhost karoserie vyšší než u obdivovaného supersportu Lexus LFA. 19 palcová kola jsou kovaná a za nimi se nachází brzdy od značky Brembo.

Zřejmě zajímavý rival pro Jaguar F-Type Coupe R-Dynamic 3.0 V6 a určitě půjde po krku i základnímu Porsche 911 Carrera, které zatím nebylo představeno (aktuálně pouze Carrera S a 4S). Samozřejmě se počítá s tím, že bude za mnohem přívětivější peníze, ale i tak to bude zřejmě hodně přes 1 000 000 Kč. A to je cenovka, ve které bude mít poměrně schopnou konkurenci, třeba obratný Nissan 370Z Nismo nebo brutální Chevrolet Camaro 6.2 či Ford Mustang GT. Jasně, Supra bude více motokárová, ale vidíme, jak to celé dopadne.