Mnoho z vás ten příběh zná. Mladý Bodo Buschmann si roku 1977 pořídil Porsche, s nímž jezdil do dealerství Mercedesu, které vlastnil jeho otec. Tomu se nelíbilo, že jeho syn jezdí auty jiných značek, tak mu “přikázal“ jezdit Mercedesem. Bado uposlechl, ale pro lásku ke sportovním autům si svoji třídu S W116 značně vylepšil. To se líbilo zákazníkům jejich dealerství, kteří si jím své vozy taktéž nechali vylepšovat. A tím se zrodila dodnes rozpínající se tuningová firma Brabus.

Troufnu si tvrdit, že drtivá většina čtenářů ví, že Brabus upravuje Mercedesy, pravděpodobně budou znát i mnoho modelů, ale málokdo tuší, že dnes už to není jen o Mercedesech. Brabus totiž svou nabídku úprav rozšiřuje, aktuálně si tak od Brabusu můžete koupit Porsche, Rolls-Royce nebo Range Rover. Mimochodem, od Brabusu koupíte i motorky nebo lodě. Můžete si vybírat jak z jednotlivých úprav, tak i z kompletních modelů. Na ty nejzajímavější vozy od Brabusu se podíváme dnes, na jednotlivé úpravy se můžete těšit příště. Nejlepší na tom všem je, že tyto vozy si konečně oficiálně koupíte i v Česku, kde Brabus zastupuje společnost Auta Super.

Brabus 900 ROCKET R

BRABUS 900 ROCKET R patří mezi nejrychlejší auta na značkách. Jde o přepracované Porsche 911 Turbo S 992, jehož výroba je omezena na 25 kusů. Pohon zajišťuje 3.745-litrový šestiválec boxer, který je osazen dvojicí turbodmychadel, ta mají variabilní geometrii lopatek a tlakují až 1.9 baru. Oproti sériovému autu je odlišný i výfuk a další drobnosti. Síly přenáší osmistupňová dvouspojková převodovka PDK, která pohání všechna čtyři kola. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 2.5 sekundy, 200 km/h atakuje za 7.4 sekundy a jede maximální rychlostí až 340 km/h.

K dispozici je i Brabus 820 (úvodní fotografie), jenž vychází z 911 Turbo S Cabriolet, nemá tak výrazný bodykit a jeho motor je naladěný na 820 koní. Má výhodu v tom, že jeho produkce není omezená.

Brabus Taycan Turbo S

Brabus Taycan Turbo S disponuje sériovým výkonem i točivým momentem 761 koní a 1050 Nm. Úpravce se zde totiž zaměřil na podvozek, aerodynamiku, kola a interiér. To znamená, že o pohon se stále stará dvojice elektromotorů, baterie o kapacitě 93.4 kWh (využitelná 83.7 kWh) a dvoustupňová převodovka. Z 0 na 100 km/h tak dokáže zrychlit za 2.8 sekundy a maximální rychlost čítá 260 km/h.

Brabus 700

Značka vyrábějící nejluxusnější auta planety? Jednoznačně Rolls-Royce. I ten si Brabus vzal do parády, přesněji model Ghost, který následně přejmenoval na Brabus 700. Ten ještě zvýrazňuje jeho luxusní tvář, a to díky přepracovanému interiéru, který byl doplněn o ty nejhodnotnější materiály. Zároveň se pyšní upravenou karoserií, která budí ještě větší respekt, samozřejmostí jsou nová kola a sportovní podvozek. Vylepšení neunikl ani 6.75-litrový V12 s přeplňováním, jehož výkon vzrostl z 571 na 700 koní, točivý moment z 850 na 950 Nm. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 4.4 sekundu.

Brabus 600

Range Rovery patří mezi nejoblíbenější luxusní SUV na světě, takže postupem času se zvyšuje poptávka i po jeho úpravách. Brabus 600 je vylepšeným Range Roverem P530, který je osazen 4.4-litrovým V8 TwinTurbo, jenž pochází z dílen BMW divize M. Zde oproti standardu výrazně posílil na výkon 600 koní a točivý moment 800 Nm, takže z klidu na 100 km/h akceleruje za 4.5 sekundy. Samozřejmostí jsou pro Brabus specifické úpravy jako karbonový bodykit, sportovnější podvozek, velká odlehčená kola a přepracovaný interiér.