1.-2. září 2023 proběhla jedna z největších automobilových výstav u nás. Akce se konala na Zámku Blatná, kam přijely opravdové skvosty na kolech. Těmi nejzajímavějšími byly pravděpodobně světoznámé hypersporty Maserati MC12 a Bugatti Chiron. 8 kousků přivezla i společnost ReLegends, která se zabývá prodejem, výkupem, dovozem a renovací legendárních strojů. Vidět jste od nich mohli například vzácné Mitsubishi Lancer Evolution VI Tommi Makinen Edition nebo BMW M3 E30. Více si můžete prohlédnout ve videu od ReLegends.

O projektu ReLegends

Žijeme dnes ve zvláštním světě, kde jsme my, petrolheadi, určeni k vymření. Jsme novodobí dinosauři a to proto, že to, co milujeme, dnes už není in. S pojmy sportovní auto nebo spalovací motor jsou spojeny slova emise, zápach, hluk a že jsou pro všechny škodlivé. Pokud se Vám dostane pozvání na akci těch nejvyšších kruhů a vy přijedete ve Ferrari Testarossa, pravděpodobně způsobíte faux pas.

Stejně tak slova jako emoce nebo vzrušení přestávají mít v automobilovém průmyslu prostor. Vyrábí se především auta postavené radou, plné bezpečnostních a asistenčních systémů, kde nejen automobilky vlastně chtějí, aby se řidič stal pasažérem. Občas přijde nějáký záblesk, kdy malá skupinka nadšenců prosadí u takové rady něco vzrušujícího. Jedná se ale o okrajovou záležitost, jelikož i ta kdysi největší jména se stávají nežádoucími.

Možná si někteří z Vás vzpomenou na pořad Top Gear, kdy Jeremy Clarkson v roce 2009 testoval Aston Martin V12 Vantage, projížděl krajinou, v pozadí byla jen hudba a zvuk motoru a on zamyšleně mluvil o tom, že mu to připadá jako konec – poslední kapitola. A měl svým způsobem pravdu, přišel určitý zlom, byl to vrchol analogové éry. V poslední dekádě přišla spousta změn, auta se stala více technická, plná chytré elektroniky. Pokračování…