Velký nárůst zájmu o individuální dovoz automobilů zaznamenala společnost Auta Super. Důvodem zvýšené poptávky jsou dlouhé čekací lhůty při nákupu nových vozů.

Přibývá lidí, kteří před koupí nového automobilu dávají přednost dovozu zánovního ze zahraničí. Nechtějí, nebo nemají možnost čekat řádově měsíce na nové auto, proto se obracejí na dovozce, kteří jsou schopni dopravit zvolený vůz podstatně rychleji.

Potvrzují to i zkušenosti společnosti Auta Super, která za minulý rok dovezla 152 vozů, přičemž letošní čísla vykazují velmi výrazný vzestupný trend. “Rychlost je teď to hlavní a my jsme schopni dodat vybraný vůz v řádech dnů až týdnů,” řekl Jakub Novák, ředitel prodeje Auta Super a dodal: “S ohledem na rostoucí poptávku jsme posílili kapacity v oddělení nákupu aut a zároveň i logistiku, kterou zajišťujeme vlastními vozy.”

Lidé dříve službu individuálního dovozu využívali primárně z důvodu úspory na ceně, která byla často nižší než v ČR. Až poslední rok vstoupil do hry jako primární faktor čas dodání. Jak Jakub Novák doporučil, z hlediska bezpečnosti je vždy nejjistější obrátit se na specializovanou firmu, která dokáže prověřit nejen technický stav, ale i původ vozu.