Ford Focus RS Mk1 je velmi rychlý hot-hatch, který ve svojí době překonalo máloco. Jak si ale povede ve zrychlení ze 100 na 200 km/h, když dostane úpravu Stage 4? To zjistíme v dnešní testu.

Pod kapotou je čtyřválec turbo o objemu 2.0-litru, který posílá výkon na přední kola přes pětistupňový manuál a samosvorný diferenciál. Hmotnost auta je 1270 kilogramů. A teď k úpravám. Podvozek KW V1, brzdové hadice Hel, brzdové desky DS3000, Vibratechnics a Powerflex uložení motoru, výfuk BCS komplet 70mm, decat, kované díly motoru, hybridní turbo, vstřiky Siemens 630cc, trubkové svody, silikonové hadice sání, airbox s papírovou vložkou (série). Intercooler a pumpa, palivová pumpa DW65C. Mapa stage 4 od Sabre-UK a boost controller na nastavení tlaku turba. Nechybí ani odolnější spojka od Sachs – Performance. Uvnitř je dodělaný přídavný budík SCA na teplotu vody a tlak oleje, sériovému autu to bohužel chybí. Aktuální výkon je 396 koní a točivý moment 541 Nm (v sériové podobě 215 koní a 310 Nm).

Výsledný čas 9.08 je velmi slušný, obzvláště na auto s manuální převodovkou. Překonává třeba dobové Lamborghini Gallardo, nové Audi RS3 a staví se na úroveň upravených vozů Seat Leon Cupra 300 se Stage 2.

Chcete si nechat změřit i svoje auto? Ozvěte se na adam@wikicars.cz nebo do zpráv na instagramu a domluvíme se!

Měření probíhá na letištích, německých dálnicích nebo silnicích s regulovaným provozem.

Žebříček časů zrychlení aut: 100-200 km/h